چرا-نباید-آن‌تایپ-را-دور-بزنیم-2

چرا نباید آن‌تایپ را دور بزنیم؟

ما خیلی به این موضوع فکر کرده‌ایم، دلایل زیادی وجود دارد که بعضی از کاربران بخواهند آن‌تایپ را دور بزنند ولی همۀ آن دلایل در نهایت به یک نتیجه می‌رسند و آن‌هم اینکه:

«دور زدن آن‌تایپ در واقع دور زدن خودمان است!»

ممکن است کارفرما یا فریلنسر موقع پیشنهاد یا حین انجام پروژه یا بعد از چند پروژه با هم کارکردن و ایجاد یک حس اعتماد اولیه، جهت راحتی کار یا پرداخت نکردن حق کمیسیون سایت، بخواهند به صورت مستقیم (از طریق شماره تماس، تلگرام، واتساپ، ایمیل و …) با هم کار کرده و به اصطلاح آن‌تایپ را دور بزنند؛ در این مقاله ما به شما می‌گوییم که چرا به هیچ‌وجه این کار را نکنید و اگر فردی از شما خواست تا آن‌تایپ را دور بزنید، او را به خواندن این مقاله دعوت کنید.

۱- ایجاد امنیت در پروژه‌ها برای کارفرما و فریلنسر

پرداخت‌ها در آن‌تایپ از طریق پرداخت امن انجام می‌شود؛ یعنی کارفرما وجه پروژه را نزد آن‌تایپ به امانت گذاشته و پس از دریافت و تأیید پروژه و رضایت‌کار، آن را برای تایپیست یا فریلنسر آزاد می‌کند. این کار به کارفرما اطمینان می‌دهد که اگر به هر عنوان پروژه را از فریلنسر تحویل نگرفت یا فریلنسر در انجام سفارش کوتاهی کرد یا از انجام پروژه امتناع ورزید، یا سفارش انجام شده از طرف فریلنسر کیفیت قابل قبول را نداشت، به‌راحتی وجه پرداختی را پس بگیرد و به فریلنسر هم این اطمینان را می‌دهد که پس از انجام کار مبلغ پروژه را دریافت می‌کند و دیگر هیچ نگرانی از بابت پرداخت نکردن هزینۀ سفارش از جانب کارفرما را نخواهد داشت، چراکه کارفرما هزینۀ پروژه را در ابتدا پرداخت نموده است.

۲- ایجاد اعتبار و رتبه

پروژه هایی که از طریق آن‌تایپ انجام می‌شوند، کارفرما و فریلنسر پس از اتمام کار می‌توانند برای یکدیگر امتیاز و نظر ثبت کنند. این نظرات و امتیازات اعتبار شما است و به شما در انجام پروژه‌های آتی بسیار کمک می‌کند و عین یک رزومه کاری قوی برای شما خواهد بود.

۳- پایین آوردن ریسک

بارها مشاهده شده کارفرما و فریلنسرهایی که بیرون از پلتفرم آن‌تایپ با یکدیگر ارتباط داشته‌اند با مشکلات متعدد و گوناگونی مواجه شده‌اند. چراکه یا فریلنسرها بعد از انجام پروژه، مبلغ پروژه را از کارفرما دریافت نکرده‌اند و یا کارفرما مبلغ را پرداخت کرده و پروژه‌ای از سمت فریلنسر دریافت نکرده است. ممکن است در دنیای بیرون پلتفرم آن‌تایپ هزاران اتفاق چه برای کارفرما چه فریلنسر بیفتد و هرکدام از انجام پروژه امتناع ورزند یا پاسخگو نباشند، دراین‌صورت زمان و هزینه‌ای که شما بابت پروژه گذاشتید به باد خواهد رفت. چطور می‌توانید به افرادی که به قوانین و مرامنامه آن‌تایپ پایبند نیستند، اعتماد کنید و تصور کنید که قرار است به تعهدات خود نسبت به شما پایبند باشند؟

ممکن است یک فرد حتی ۱۰۰ بار به تعهداتش عمل کرده باشد و یک اعتماد بین شما شکل گیرد، اما همین فرد در صدویکمین بار ممکن است به تعهداتش عمل نکرده یا حادثه و مشکلی برایش پیش بیاید و ارتباط شما قطع شود و یا اینکه اختلافی بین شما پیش بیاید! در این صورت شما متحمل ضرر و زیان غیرقابل‌جبرانی خواهید شد و به هیچ‌کجا هم نمی‌توانید شکایت کنید.

ما می‌دانیم و قبول داریم که برخی پروژه‌ها براساس پیچیدگی‌شان نیاز به توضیحات یا ارتباط تلفنی و… دارد؛ اما ما توصیه اکید می‌کنیم که در این موارد سعی کنید توضیحات خود را به صورت ویس یا صدا در میز کار پروژه به صورت فایل زیپ یا … برای همدیگر ارسال کنید و یا حتی اگر مجبور به ارتباط مستقیم تلفنی، تلگرامی، واتساپی، ایمیلی و… با همدیگر شدید، حتماً ثبت پروژه و پرداخت‌های مالی خودتان را در آن‌تایپ انجام دهید، تا ضمن اعتماد و راحتی خیال در  انجام سفارش و پرداخت‌های مالی از سیستم حل اختلاف و داوری آن‌تایپ در مواقع ضروری استفاده کنید.

۴- حمایت از آن‌تایپ

خوب این مهم‌ترین دلیل این لیست نیست! اما چرا حمایت از آن‌تایپ باید برای شما اهمیت داشته باشد؟
آن‌تایپ فضایی را به وجود آورده تا شما کارفرمای عزیز بتوانید نیروی متخصص را راحت‌تر و سریع‌تر از سرتاسر کشور به‌صورت ۲۴ ساعته پیدا کنید و شما فریلنسر عزیز بتوانید با کارفرمایان بیشتری آشنا شوید و با انجام پروژه از هر نقطه و مکانی به کسب درآمد و اشتغال‌ بپردازید؛ بنابراین حمایت شما از آن‌تایپ باعث می‌شود تا این پلتفرم هر روز با کیفیت بهتر و امکانات جدیدتر به‌کار خود ادامه داده و در جهت روبه‌جلو حرکت کند که در نهایت تاثیر همۀ این موارد به خود شما برمی‌گردد؛ همچنین همان‌طور که می‌دانید هیچ پلتفرم و کسب‌و‌کاری بدون هزینه نبوده و آن‌تایپ هم از این قاعده مستثنی نیست، بنابراین تأمین هزینه‌های نگهداری، توسعه و ادامه این پلتفرم به همکاری شما و دریافت حق کمیسیون اندک از پروژه‌ها وابسته است.

 

نظر