قوانین و مقررات

قوانین پیش‌رو (راهنماها، دستورالعمل‌ها، مرامنامه و مطالبی که در این سایت پیش روی شما قرار داده‌شده است) یک قرارداد قانونی است بین شما (کاربر) و سایت آن‌تایپ که به آن از این به بعد «قوانین» می‌گوییم. با ورود به آن‌تایپ شما موافقت خود را با این قوانین اعلام می‌دارید. آن‌تایپ این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را بدون اطلاع قبلی اصلاح کند؛ اصلاحیه‌ها از زمان ثبت در سایت معتبر می‌باشند.

۱- بررسی کلی

سایت آن‌تایپ، صرفاً به‌عنوان یک واسطه بین کارفرما و فریلنسرها (مجریان) بوده و نقش یک بنگاه واسط را ایفا می‌کند. آن‌تایپ، پلتفرم آنلاین برون‌سپاری و جمع‌سپاری است که به «کارفرمایان» این امکان را می‌دهد تا پروژه‌های خود را برون‌سپاری کنند و فریلنسرها (مجریان) با انجام پروژه‌ها، کسب درآمد کنند. سایت شامل امکاناتی است که به کاربران کمک می‌کند بتوانند به‌راحتی با یکدیگر کار کنند.

امکانات کارفرمایان: ایجاد پروفایل، ایجاد پروژه، جستجوی فریلنسر، گفتگوی آنلاین، سپردن پروژه به فریلنسر، میز کار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه.

امکانات فریلنسرها: ایجاد پروفایل، ثبت نمونه کار، انتخاب مهارت، ارسال پیشنهاد، میز کار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه، دریافت وجه.

۲- ثبت‌نام

تمامی کاربران اینترنتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند از امکانات سایت استفاده کنند؛ برای استفاده از سایت، می‌بایست موافقت خود را با تمامی قوانین سایت اعلام کنید. شما موافقت می‌کنید:

۱-۲- طبق قوانین، دستورالعمل‌ها و مرامنامه سایت رفتار کنید و به موارد گفته‌شده عمل کنید.

۲-۲- مسئولیت مالی استفاده از سایت، خریدها، خدمات دریافت شده را بر عهده بگیرید.

۳-۲- تعهدات خود را در قبال پروژه‌ای که دارید انجام دهید، مگر اینکه این تعهدات خلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران یا سایت آن‌تایپ باشد.

۴-۲- شما مجاز به ساختن بیش از یک حساب کاربری برای استفاده از امکانات کارفرمایی یا فریلنسر نمی‌باشید؛ با یک حساب کاربری از هر دو این امکانات می‌توان به‌راحتی استفاده کرد (کافی‌است در پروفایل کاربریتان با کلیک بر دکمه تغییر نقش کاربری بین دو حساب سوئیچ کنید). ایجاد دو حساب کاربری در سایت مجاز نمی‌باشد.

۵-۲- در هنگام ثبت‌نام از شما درخواست می‌شود تا نام کاربری و رمز عبور برای حساب خود انتخاب کنید. شما به‌صورت کامل در حفظ و نگهداری رمز عبور خود مسئول هستید. ما با مشاهده هرگونه فعالیت در حساب شما چنین برداشت خواهیم کرد که شما یا فردی که از طرف شما اجازه دسترسی به او داده‌شده است وارد حساب کاربری شما شده است. در صورت مشکوک شدن به دسترسی غیرمجاز به‌حساب خود، بلافاصله از طریق بخش پشتیبانی به ما اطلاع دهید.

۶-۲- هرگونه دور زدن آن‌تایپ و رد‌وبدل کردن اطلاعات تماس بین کارفرما و فریلنسر (اعم از: شماره همراه، آیدی تلگرام، ایمیل و …) و یا پرداخت‌های مالی خارج از پلتفرم آن‌تایپ، غیرمجاز و غیرقانونی بوده و در صورت مشاهده با کاربر متخلف برخورد خواهد شد و امکان جریمه و مسدود شدن حساب کاربری وجود دارد.

۳- روابط کارفرما و فریلنسر

۱-۳- برای انجام پروژه در سایت آن‌تایپ، کارفرما و فریلنسر (مجری) به‌صورت مستقیم باهم در ارتباط‌اند. به صورتی که بعد از ارسال پیشنهاد، کارفرما بهترین پیشنهاد یا بهترین فریلنسر را انتخاب و فریلنسر انجام پروژه را قبول می‌کند؛ کارفرما موافقت می‌کند هزینۀ پروژه را پرداخت نماید و فریلنسر موافقت می‌کند که پروژه را طبق توافق و توضیحات کارفرما تحویل دهد.

۲-۳- قرارداد بین کارفرما و فریلنسر شامل توضیحات پروژه، پیشنهاد فریلنسر و باقی شرایط و قوانینی است که بین کارفرما و فریلنسر در سایت موردتوافق قرارگرفته شده باشد، می‌باشد. شما موافقت می‌کنید که وارد هیچ توافقی که قوانین سایت را نقض کند نشوید. هر توافقی که قوانین سایت را نقض کند باطل است. کارفرما مسئولیت مدیریت، بررسی، پیگیری و پرداخت در زمان مقرر برای دریافت نتیجه مطلوب را بر عهده دارد و فریلنسر مسئولیت ارائه خدمات باکیفیت در زمان مقرر بر اساس توافق انجام‌شده را بر عهده دارد. کارفرما و فریلنسر هر دو موافقت می‌کنند در جهت انجام اجرای توافق با یکدیگر همکاری و منصفانه رفتار کنند.

۳-۳- کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافق‌اند که هرکدام به‌عنوان فردی مستقل رفتار می‌کنند. فریلنسر به‌عنوان یک پیمانکار و مجری مستقل، خدمات خود را ارائه می‌کند و هیچ رابطه شراکت، کارفرما و کارمند، مشارکت، نماینده یا هر چیز دیگری بین کارفرما و فریلنسر یا بین سایت با کارفرما و فریلنسر وجود ندارد.

۴- روابط کاربران و سایت آن‌تایپ

۱-۴- سایت آن‌تایپ طرف حساب در توافقات، قراردادها و درخواست‌های پروژه‌ها بین کارفرما و فریلنسر نیست و از جزئیات و توافقات بین طرفین اطلاع ندارد. سایت آن‌تایپ مواردی از قبیل کیفیت انجام پروژه، امنیت و قانونی بودن خدمات تحویل داده‌شده، درست و دقیق بودن پروژه‌های ثبت‌شده، سطح دانش، پیشینه یا توان کاربران، اطمینان از انجام کار توسط فریلنسر و اینکه فریلنسر یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر را تضمین نمی‌کند.

۲-۴- سایت آن‌تایپ مسئول رفتار فریلنسرها نیست و فریلنسرها کارمندان ما نمی‌باشند. تمام حقوق و تعهدات انجام خدمات بین کارفرما و فریلنسر خواهد بود. کارفرما و فریلنسر می‌بایست با یکدیگر تمام مسائلی که مربوط به حقوق و تعهدات و جزئیات پروژه می‌باشد را حل‌وفصل کنند و در صورت بروز اختلاف بین دو طرف سایت آن‌تایپ به‌عنوان داور و حکم براساس مستندات دو طرف عمل خواهد کرد.

۳-۴- کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافق‌اند که ارزش، اعتبار و حسن نیت سایت، بستگی به عملکرد آن‌ها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر سایت آن‌تایپ به‌عنوان یک شخص سوم بر پروژه‌ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به‌موقع تعهدات خود را اجرا کنند.

۴-۴- هر نوع استفاده شما از سایت، شما را به شریک، نماینده و شعبه بین شما و سایت آن‌تایپ تبدیل نخواهد کرد.

۵- اظهارنامه کاربر

کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان سایت آن‌تایپ و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری در رابطه با خدمات سایت آن‌تایپ ملغی است.